Оформлення повітряними та гелієвими кульками

Повітряні кульки на лімузиніЦе унікальний винахід людини. Будучи спочатку дитячою іграшкою, повітряна кулька, як частина PR-акцій, посіла гідне місце у великому бізнесі. Повітряні кульки ваблять погляд, вони створюють святкову атмосферу і доречні там, де має бути весело: на дитячих, міських, корпоративних святах, на весіллях. Повітряні кульки мають велику перевагу порівняно з іншими видами дизайну. За їх допомогою вигляд будь-якого приміщення може кардинально змінитися за невеличкий термін. Багато хто навіть не здогадується, яке це мистецтво. Повітряні кульки можуть майже все! Прикрашання кульками займає мінімум часу, а вартість такого оформлення порівняно невисока.

Коротка історія повітряної кульки

Перші згадки про повітряні кулі, наповнені повітрям, зустрічаються в працях давньоримського історика Тацита. Розмальованими кулями прикрашали приміщення, в яких влаштовували трапези знатні персони Римської імперії.

Сучасні повітряні кульки з`явилися на світ у 1824 році. Це винахід англійського вченого, професора Королівського університету в Лондоні Майкла Фарадая — результат його експериментів. Фарадай виготовляв свої повітряні кулі з двох каучукових листів, накладених один на одного.

Технологія виготовлення

Повітряні кулькиПовітряні кульки виготовляють з латексу. Латекс — це сорт каучукових дерев, що ростуть, здебільшого в Малайзії. Для виробництва кульок потрібні: коптильня, каталізатори, нафта, фарба, вода. Після змішування усіх цих інгредієнтів з основою (латексом) отриману суміш занурюють в нітрат кальцію з водою. Після цього отриману форму вміщують в ємкість, виставлену під нахилом. Форму сушать, занурюють в латекс, пропускають через щітки в конвеєрі, миють гарячою водою. А потім піддають термальній обробці в пічках, нагрітих до 95-100°С і здійснюють ряд технологічних процедур — таких, як розтягування, обробка антисептиком тощо. Словом, не так вже й просто виготовити просту повітряну кульку.

Якими бувають повітряні кульки

Повітряні кульки бувають різні за розміром і формою: маленькі (5-7 см) і гігантські (1,5-3м в діаметрі), круглі, овальні, кульки-конструктори, з фольги (зірочки, квіточки і т.д.)

Повітряні кульки бувають різних кольорів, з блиском і матові, прості і з візерунками, прозорі і непрозорі.

Вироби з повітряних кульок

Повітряні кулькиЗ повітряних кульок виготовляють гірлянди, різноманітні об`ємні фігури – квіти, пальми, лебедів, сонце і хмарини, сніжинки, ялинки тощо. З цього матеріалу формують цифри і букви. Останнім часом наречені все частіше замовляють кулі-сюрпризи (великі кулі, вщент заповнені маленькими кульками. Після проколювання куля вистрілює і розсипається фейєрверком дрібних повітряних кульок). Модним прийомом PR-акцій є дарування кульок із назвою і логотипом фірми. Популярні є повітряні кульки на паличці, а також наповнені гелієм.

Повітряні кульки, наповнені гелієм.

Гелій — газ, легший за повітря. Кулька, наповнена цим газом, полетить у небо, якщо ви її відпустите. А якщо відпустити в повітря відразу 100 таких кульок — буде яскраве і незабутнє видовище. Вони піднімуться високо-високо, доки зовсім не щезнуть з поля вашого зору.

Оформлення повітряними кульками

Повітряними кульками можна оформити будь-яке приміщення, вуличний рекламний щит, стадіон, автомобіль — та що завгодно. З маленьких повітряних кульок роблять настільні композиції, ними прикрашають подарунки. Кульки середніх розмірів використовують для виготовлення гірлянд, букетів, фонтанів. Великі кулі використовують переважно в рекламних цілях або як контейнер для маленьких кульок, подарунків, квітів.

Повітряні кулькиОформлення здійснюють дизайнери, які уміють працювати з цим матеріалом. Не кожний вид повітряних кульок можна використати для виготовлення, скажімо, гірлянди чи сердечка. Повітряні кульки мають такі характеристики як цупкість, товщину стінок, ліміт розтягнення, форму. Деякі кульки надувають спеціальним компресором, а окремі — тільки ручними насосами. Здається, що тут такого — надути кульку? Ні, для цього потрібні люди з досвідом і знанням технології. Бо якщо кульки будуть хоч трохи відрізнятись між собою за розміром, та ж гірлянда вийде кривою і деформованою. Дизайнери вміло поєднують кольори, шукають сміливі рішення в оформленні.

Повітряні кулькиПовітряні кульки прекрасно поєднуються в оформленні з тканинами, квітами. Найчастіше оформляють ними весільні зали, а також використовують для урочистостей: відкриття магазинів, торгових центрів, святкування річниць, проведення акцій і презентацій. Без сумніву, вхід, оформлений гірляндою з кульок, відразу впаде у вічі перехожому. Букети з повітряних кульок дарують іменинникам. До речі, вік не має значення. Презентують тим, кому виповнився рочок, і тим, святкує 50-річний ювілей.

Оформлення весільної події

Для оформлення весільної події переважно беруть повітряні кульки білого кольору, а вже їх поєднують з іншими кольорами: рожевим, червоним, золотим, блакитним. Популярні є сердечка, написи повітряними кульками, квіти, кулі-сюрпризи, фігури нареченого і нареченої, гелієві ланцюжки, розсипи та ін. Маленькими кульками наповнюють величезну коробку з подарунком. Коли наречені розв'язують упаковку, кульки висипаються на них. Часто весільні ведучі використовують кульки під час конкурсів. Тому що... тому що ми ще недавно були дітьми і не забули, скільки сміху приносить кулька, коли раптово тріскає. Бо всі ми родом з дитинства...

Повітряні кульки Повітряні кульки
Повітряні кульки Повітряні кульки Повітряні кульки
© 2009-2019, НАТАЛІ-МОДА
© 2009-2019, design by MRoma